Luka Doncic: “Her Zaman Kazanacağımıza İnanıyoruz”

Luka Doncic: “Her Zaman Kazanacağımıza İnanıyoruz”

7 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA play-off konferans yarı final serisi üçüncü maçında dün gece Dallas Mavericks evinde Phoenix Suns karşısında 103-94’lük skorla kazanarak ilk galibiyetini aldı ve seride durumu 2-1’e getirdi.

Maçın ardından basın toplantısında konuşan Mavericks’in yıldız Luka Doncic galibiyette seyirci ve atmosferin takım üzerinde muazzam bir etkisi olduğu ifade etti.

“Salondaki enerji çılgındı. Bu kalabalık bizi harekete geçirdi, seyirci tüm maç boyunca harikaydı. Enerji bizi harekete geçirdi ve uygulama çok daha iyiydi. Her maçta rakibe karşı yapmamız gereken şey bu.”

Serinin ikinci maçında deplasmanda Phoenix Suns karşısında özellikle maçın ikinci yarısında oyundan düşen Luka Doncic, hakkındaki eleştirilere cevap vermekten geri kalmadı:

“Oyunun her iki tarafında da daha iyisini yapmam gerektiğini biliyordum. İkinci yarıda gerçekten zayıftım. Daha iyisini yapabileceğimi biliyordum. Sanırım bu yıl savunmada büyük bir sıçrama yaptım, ikinci yarı benim için berbattı ve bunu kabul ediyorum. Takımıma geri dönüp daha iyi savunma yapmam gerekiyordu.”

Suns karşısında üçüncü maçın kazanarak seriye tutunan Mavericks’in Sloven yıldız galibiyetin önemine ilişkin olaraksa şunları dile getirdi:

“Her maçı, özellikle de play-offta mutlaka kazanılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu seriyi kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Takıma inancım tam. Dördüncü maçta mutlaka kazanmak zorundayız. İster geride ister önde ol, her zaman galibiyete inanmak zorundasın.”