Metecan Birsen: “Tüm Kupalara Talibiz.”

Metecan Birsen: “Tüm Kupalara Talibiz.”

19 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Pınar Karşıyaka forması ile kariyerine devam eden milli oyuncu Metecan Birsen, Sports TV’de katıldığı programda takımın yeni sezondaki hedeflerini anlattı.

Bu sene takımda kalmaya karar verdiğimde şu öncelikleri gözettim: Geçen sene yakalamış olduğum iyi bir çıkış vardı. Bunu devam ettirmek istedim. Koç Ufuk Sarıca ve takımın korunması da bu kararı almamda büyük etken oldu tabii ki. Benim öncelikli hedefim geçen sene yakalamış olduğumuz başarıyı ve bu çıkışı gelecek sezon da devam ettirip üstüne koymak.

Ben kesinlikle kadronun korunması, sistemin aynı şekilde devam etmesi ve oyuncuların da buna adapte olmasının avantaj olduğunu düşnüüyorum. Zaten yakalamış olduğumuz başarıyı istikrarlı bir şekilde devam ettirme seçeneğini, bunun şansını gösteriyor.

Biz de tabii ki geçen sene yakaladığımız ivmeyi, sahaya koyduğumuz enerji ve gücü gelecek sezon da koymak istiyoruz. Aynı şekilde çalışmalarımıza da başladık zaten.

Hazırlık maçları ile beraber umarım takım olarak da forma gireriz ve bu sezon üç kulvarda yarışacağımız kupalarda en iyi şekilde yola devam ederiz. Tabii ki hedefimiz üç kulvarda da final oynamak.

Ben her sene üzerine koymaya çalışan bir oyuncuyum. Ekstra antrenmanlarımı, enerjimi hep sahada göstermeye çalışan bir oyuncuyum. Yeri geldiğinde takıma faydalı olmaya çalışan bir oyuncuyum. Bu bağlamda en istikrarlı oynadığım zaman, Sakarya’da oldu. Oradaki senem bana çok büyük bir özgüven kattı. O seneden sonra hep üstüne koyup milli takımda da önemli süreler almaya devam ettim ve milli takım oyuncusu olarak kariyerime devam ediyorum.

Sports TV

2.08 metre boyunda olan 25 yaşındaki Metecan, geride bıraktığımız sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 23 maçta ortalama 21.7 dakika süre alırken 9.1 sayı, 4.8 ribaund, 1.7 asist ve FIBA Europe Cup’da ise 16 maçta ortalama 22.4 dakika sahada kalırken 8.1 sayı, 5.7 ribaund, 1.8 asist istatistikler ile katkı vermişti.

Milli takımımızın Ersan’dan sonra 4 numarada yerini doldurması beklenen isim olan Metecan, yeni sezonda da koç Sarıca’nın en güvendiği isimlerden biri olacak.