Michael Jordan’ın Forması Açık Artırmaya Çıktı

Michael Jordan’ın Forması Açık Artırmaya Çıktı

11 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Amerikan Basketbol Ligi NBA’in efsane oyuncularından biri olan Michael Jordan tarafından giyilen Bulls forması açık artırmada satışa çıktı. 250 bin dolar getirmesi beklenen forma, tüm dünyada basketbol gündemine bomba gibi düştü.

NBA Basketbol Ligi’nin efsane isimlerinden biri olan Michael Jordan tarafından terletilen Bulls forması açık artırmada satışa çıktı. 250 bin dolar kazandırması düşünülen kırmızı çizgili siyah forma ise, geçmiş dönemlerdeki mücadeleleri anımsattı.

13 Nisan 1997 günü Grant Hill ve Detroit Pistons’a karşı ekibiyle mücadele ettiği maçta giydiği formanın yanı sıra, çok sayıda spor hatırası da gündem oldu.

Çeyrek Milyon Dolardan Fazla

Bir süredir büyük bir merak konusu olan spor hatıraları için, harcanmak istenen miktarlar ise büyük bir şaşkınlıkla karşılanmaya devam ediyor. Michael Jordan’ın terlettiği Chicago Bulls forması ise türünün tek örneği olma özelliğine sahip olması ile ön planda yer aldı.

Açık artırma bloğunu vuran formanın, çeyrek milyon dolardan daha fazla bir ücret karşılığında satılması düşünülüyor.

13 Nisan 1997 tarihinde efsane basketbolcu tarafından giyilen kırmızı çizgili siyah forma ile maçta 18 sayı, 9 ribaunda ve 7 asiste imza atmıştı. Normal sezonda 29.6 sayı ortalaması ile sayı kralı olan sporcu, play-off maçlarda ise başarısını artırmıştı. 31 sayının üzerinde ortalama yakalayan Jordan, üst üste de bir kez daha şampiyonluk sevinci yaşamıştı.