Toni Kukoc’a Göre Şuanda NBA’in En İyisi Kim?

Toni Kukoc’a Göre Şuanda NBA’in En İyisi Kim?

11 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Chicago Bulls‘un efsane isimlerinden Toni Kukoc, şuanda NBA’de oynayan oyuncular arasında kimi en iyi olarak gördüğünü açıkladı.

Geçen Kasım ayında, Brooklyn Nets‘in süper yıldızı Kevin Durant, Kukoc forması giydiği bir idman fotoğrafı paylaşmıştı. İşte 6 ay sonra o paylaşıma cevap Hırvat yıldızdan geldi.

Eski NBA yıldızı katıldığı Reddit etkinliğinde Durant’i aktif oyuncular arasında en iyi olarak tanımladı:

LeBron James çoğunlukla oyun kurucu olarak görünüyor, bu müthiş bir şey. Benim şahsi görüşüme göre Kevin Durant, NBA’deki en iyi oyuncu. Üçgen hücumun izin verdiği, kimin oyun kurucu, kimin köşeyi dolduran isim yahut kimin post oyuncusu olduğunun önemsiz olduğu bir stili var. Oyun kurucuya gerek olmayan, 3-4 farklı pozisyondaki yetenekli oyuncuyla yapabileceğiniz bir şey.

Reddit & Eurohoops

Kariyerinin belki de en verimli olacağı yıllarında sakatlıklarla boğuşan Durant, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve pandemi nedeniyle askıya alınan sezona yazın devam edilse de kendisinin geri dönemeyeceğini, forma giyemeyeceğini belirtti.

Kukoc bu seçimi ile aslında radikal bir karara imza attı diyebiliriz. Çünkü oldukça geniş birir kitle, aktif oyuncular arasında en iyisinin Lebron James olduğuna dair net bir bakış açısına sahipler. Elbette basketbolseverler olarak bizlere Durant’in 2020-21 sezonunda sağlıklı bir şekilde geri dönmesini ve Lebron ile destansı karşılaşmalara imza atmalarını dört gözle bekliyor olacağız.