Michael Ojo’nun Ölüm Haberi Yasa Boğdu

Michael Ojo’nun Ölüm Haberi Yasa Boğdu

8 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm basketbol dünyasını yasa boğan haber dün itibariyle geldi. Son olarak Avrupa Ligi ekiplerinden olan Kızılyıldız formasını terleten pivot mevki oyuncusu Michael Ojo hayatını kaybetti.

Avrupa Ligi’nde mücadele eden Kızılyıldız ekibinde de forma giymiş olan 27 yaşındaki Michael Ojo hayatını kaybetti. Antrenman sırasında geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu alınan üzücü haber tüm basketbol dünyasını yasa boğdu.

Kızılyıldız ekibindeki başarısı ile dikkatleri çeken ve pivot mevkide mücadele eden Ojo, bireysel antrenmanı sırasında kalp krizi geçirdi. 27 yaşında olan başarılı oyuncu, son olarak Avrupa Ligi ekiplerinden olan Kızılyıldız’da forma giymişti.

Partizan’ın salonunda bireysel olarak antrenman yaptığı öğrenilen Michael Ojo’nun, çalışmaları sırasında bir anda yere yığıldığı öğrenildi. Sonrasında kaldırılmış olduğu hastanede kurtarılamayan başarılı oyuncunun acı haberi geldi.

Önceki ay koronavirüse yakalanan başarılı sporcunun son testi ise negatif çıkmıştı.

5 Ocak 1993 tarihinde Nijerya’da dünyaya gözlerini açan başarılı basketbolcu, Florida State’den 2017 yılında ayrılmıştı. Sonrasında ise FMP Zeleznik ekibine transfer olan oyuncu, 2018 yılında ise Kızılyıldız ekibinin formasını giymeye başlamıştı.

Bireysel Çalışmalarını Sürdürüyordu

Takımın önemli isimlerinden biri olmayı kısa bir dönemde başaran Ojo, yeni sezon öncesinde ise kulübü ile yollarını ayırmıştı.

Bireysel çalışmalarına Sırbistan’da devam eden oyuncu, Avrupa Ligi’nin de en önemli ve güçlü isimleri arasında yer alıyordu.

Güncel Yazılar