Mike James: “Bir Gün İnsanlar Sağlığı Paranın Önüne Koyacaklar.”

Mike James: “Bir Gün İnsanlar Sağlığı Paranın Önüne Koyacaklar.”

25 Mart 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Coronavirüs salgını ile birlikte ertelenen önemli basketbol organizasyonlarının geleceğinin ne olacağı merakla bekleniyor.

Avrupa’da basketbolun en üst seviyesinde yer alan Turkish Airlines Euroleague‘de yer alan bazı yıldız isimler sezonun iptal edilmesi konusunda sosyal medyadan görüşlerini açıkladılar.

CSKA Moskova‘nın yıldız skoreri Mike James, Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesi ile birlikte aslında kararın verildiğini belirtirken, Barcelona‘dan Malcolm Delaney ile Maccabi Tel Aviv’den Aaron Jackson da onu destekler nitelikte açıklamalarda bulundular.

James şu tweetleri paylaştı:

Olimpiyatlar iptal ancak VTB ve EuroLeague sezonu tamamlanacak. Bu bir şaka olmalı. Herkes hayalperest davranmayı bırakıp uyanmalısınız, sezon bitti. Elinizde olmayan bazı şeylerin üstüne gitmeyi bırakın. Bir gün insanlar sağlığı paranın önüne koyacaklar.

Delaney’nin paylaşımı ise şöyleydi:

Kulüpler, kulüplerin geleceği için; oyuncular ise kendi gelecekleri için en iyi kararı vermeliler. Bütün bunu saygı ve şeffaflık çerçevesinde yapın.

Rusya ve Moskova’daki yerel kararlara göre henüz takımların antrenman yapması yasaklanmadı. Bu nedenle VTB ve Euroleague’in ertelenmiş olmasına rağmen CSKA şuanda antrenmanlara devam eden tek takım konumunda. Geçtiğimiz günlerde onlara eşlik eden bir diğer takım olan Khimki ise idmanları durdurmuş, özellikle ABD’li oyuncuların ülkelerine dönmek isterlerse buna engel olmayacaklarını dile getirmişlerdi. CSKA cephesinde bu izin verilmediği gibi geçtiğimiz günlerde takım arasında Kırmızı – Mavi şeklinde ciddi bir hazırlık maçı bile yapılmış, istatistikler resmi olarak paylaşılmıştı!

Kaynak: Eurohoops