Ömer Onan Lig Erteleme Kararına İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

Ömer Onan Lig Erteleme Kararına İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

24 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun üst düzey yöneticisi Ömer Onan, koronavirüs nedeniyle ertelenen liglere ilişkin açıklama yaptı. Onan, FIBA ve Euroleague’in karar vermesi gerektiğine dikkat çekti.

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su olarak görev yapan Ömer Onan, koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak ertelenen liglerin durumuna ilişkin açıklama yaptı. FIBA ve Euroleague’in bir karar vermesi gerektiğini belirten yönetici, bu duruma göre hem kendilerinin hem de Avrupa’nın diğer liglerinin bir durum değerlendirmesi yapacağını bildirdi.

Yeni tip koronavirüs, tüm dünyada küresel çapta bir salgına neden oldu. Binlerce kişi virüsten dolayı hayatını kaybederken, spor müsabakaları da durma noktasına geldi. Türkiye’de ise vaka sayılarının artışı ve hayatını kaybeden insanların açıklanmasıyla ülkedeki tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildi.

Kararı FIBA Ve Euroleague Verecek

Ertelenen liglere ilişkin açıklama ise TBF Ömer Onan’ndan geldi. Liglerin geleceğine ilişkin değerlendirme yapan Onan, konuya ilişkin kapsamlı olarak bugün toplantı yapılacağını söyledi. Olası senaryoları bu toplantıda görüşeceklerini söyleyen CEO, kulağın Avrupa basketbolunun şemsiyesi konumunda olan FIBA ve Euroleague’de olduğunu ekledi.

Onların da ligi ertelediğini söyleyerek, lig direktörünün devamlı olarak Avrupa’daki liglerin direktörleri ile konuştuğunu ifade etti. Sezonların kapanacağına, devam edeceğine ilişkin kararın da FIBA ve Avrupa Ligi tarafından verileceğini söyleyerek, 1.5 ay sonra ne olacağını bilmediklerini vurguladı.