Mike James: “CSKA, Real Madrid ve Fenerbahçe Şuan 3 Büyük Güç.”

Mike James: “CSKA, Real Madrid ve Fenerbahçe Şuan 3 Büyük Güç.”

20 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

CSKA Moskova‘nın yıldız skoreri Mike James, şahsi twitter hesabından dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Şuanda Euroleague sahnesinde 3 süper güç olduğunu belirten James, bu takımların CSKA Moskova, Real Madrid ve Fenerbahçe Beko olduklarını iddia etti. ABD’li oyuncu bu kulüpler dışındakileri ise istikrarsız ya da başarısız olarak adlandırdı. Bir iki sezonluk başarı ile süper güç olunmayacağını dile getirdi.

Taraftarlardan gelen tepkilere yanıt verirken Fenerbahçe Beko’nun kendisinin Euroleague sahnesinde olduğu her yıl Final Four oynadığını hatırlattı. Ayrıca taraftarlara son 10 yıllık süreci baz aldığını, kendisine 40 yıllık bilgiyle gelmelerinin mantıksız olduğunu belirtti.

Yıldız skorer ayrıca Panathinaikos, Olympiakos, Maccabi Tel Aviv, Barcelona taraftarlarına da cevap verdi ve onların büyük kulüpler olduklarını ancak süper güç olmadıklarını ifade etti.

Mike James bu sezon EuroLeague’deki en iyi oyuncu sıralamasını ise “Larkin, ben ve Mirotic” olarak yaptı.

Öncelikle James’in oyuncu sıralamasına katıldığımı belirtebilirim. Ancak süper güç konusu biraz hassas bir konu. Evet son 5-6 yıllık süreci baz aldığımızda saydığı üç takım ön plandalar. Ancak konu istikrarsa son 5-6 yıla bakmak da doğru değil. Yani süper güç olarak 2-3 takımı ön plana çıkarmak doğru değil. Son dönemin en başarılı takımları demek yeterli olacaktır, olayı büyütüp gündem yaratmaya gerek yok. O zaman son 2-3 yıla bakalım yeterli, 5-6 yıl geriye gitmeye de gerek yok…