Rudy Fernandez Ne Zaman Emekli Olacağını Açıkladı

Rudy Fernandez Ne Zaman Emekli Olacağını Açıkladı

19 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Real Madrid ve İspanya Milli Takımı’nın başarılı şutörü Rudy Fernandez kariyerini ne zaman sonlandıracağına dair açıklamalarda bulundu.

Yıldız basletbolcu sosyal medya hesabı üzerinden bir soru-cevap etkinliği düzenledi ve taraftarlardan, basketbolseverlerden gelen soruları yanıtladı.

Evinde tüm gerekli ekipmanların olduğu bir spor alanı olduğunu ve bu şekilde formunu korumaya çalıştığını belirten Fernandez, ne zaman emekli olacağına dair soruları da şu şekilde yanıtladı:

35 yaşımdayım ve 2 yıllık yeni bir kontrat yaptım. Sözleşme bitiminde 37 yaşında olacağım. Son iki yılımı geçirdiğim gibi, gelecek iki yılımı da emekli olacakmışım gibi geçireceğim. Buna yaklaştığımı hissediyorum ancak iyiyim. Takımım ve rolümden çok memnunum. En iyi performansımdan uzak olduğumu gördüğüm vakit genç oyuncuların önünü açacağım.

Taraftarlardan gelen “Juan Carlos Navarro mu Pau Gasol mü?” sorusuna ise Pau Gasol olarak yanıt verdi. Rudy ayrıca 2021 yazına ertelenen Tokyo Olimpiyatları’nda da 5.kez milli formayı giymeyi istediğini dilegetirdi.

2019-20 sezonu askıya alınana kadar 25 maçta ortalama 20 dakika süre alan Rudy, Real Madrid’e 8.1 sayı, 2.0 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

https://www.youtube.com/watch?v=ejkrTX2Znrc