Ergin Ataman Hem Takımını Anlattı Hem Gündeme Değindi

Ergin Ataman Hem Takımını Anlattı Hem Gündeme Değindi

20 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Anadolu Efes ekibinin başarılı Başantrenörü Ergin Ataman, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Dijital ortam ile bağlantı gerçekleşen basketbol koçu, takımının taraftarı olan ve koronavirüsten hayatını kaybeden Seyfullah Yılmaz’ı da rahmetle anarak konuşmasına başladı.

Sosyal izolasyon dönemlerinin son derece zor bir dönem olduğunu ifade eden Ergin Ataman, hiç alışık olunmayan bir hayatın yaşandığını belirtti. İyi haberlerin de Avrupa’dan geldiğini söyleyen koç, iki üç hafta gibi bir zaman diliminin ardından daha rahat olunacağını düşündüğünü ekledi.

Takımda son derece güzel bir birliktelik olduğuna da dikkat çeken teknik isim, tüm oyuncuların kulüpte hem maddi hem de manevi anlamda huzurlu olduklarını belirtti. Bunun da tüm sporculardan %100 performans almalarını sağladıklarını ekledi. Sürece ayrıca tüm Anadolu Efes Spor Kulübü ailesinin de katkısı olduğunun altını çizdi. Ayrıca oyuncuların basketbol kapasitesinin yanı sıra adaptasyon kapasitelerini de dikkate aldıklarını söyledi.

Türk Basketbolu İçin Ciddi Bir Kayıp Olur

Basketbol Süper Ligi’ne ilişkin de açıklama yapan Ataman, basketbolun futbol kadar izlenen bir branş olduğunu söyledi. Bu süreçte bazı oyuncuların sözleşmelerinin de feshedildiğine dair haberlerin yayınlandığını belirtti. Ve futbol maçlarının oynanarak, basketbol maçlarının oynanmamasının da Türk basketbolu açısından büyük bir kayıp olduğuna dikkat çekti.