NBA Takımları Draft’ın Ertelenmesini İstiyor

NBA Takımları Draft’ın Ertelenmesini İstiyor

11 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Coronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında kısa ve orta vadedeki tüm basketbol organizasyonları askıya alındı ya da tamamen iptal edildi.

Bu gelişme üzerine gözler 2020 NBA Draft‘ına çevrilmiş durumda.

ESPN’in haberine göre NBA takımları, 25 Haziran’da yapılması planmış olan 2020 draft gecesinin öncelikle 1 Ağustos’a ertelenmesini, bu sırada da durumun değerlendirilmesini istiyorlar.

Dünyada corona nedeniyle yaşanan kriz NBA takımlarının draftlara normal şekilde hazırlanmasını da engelledi. Takımlar normal şartlarda, draftta seçmeyi planladıkları isimler için antrenmanları ve çeşitli görüşmeleri bahar aylarında başlatıyorlardı ama hiç bir takım bu sürece başlayamadı henüz ve kısa vadede de yapmaları mümkün görünmüyor.

Haberde yer alan detaylara göre drafta gecesinin 25 Haziran’da yapılmayacağına kesin gözüyle bakılıyor ama erteleneceği yeni tarih konusunda henüz bir gelişme yok. NBA takımları ise bahar aylarında yapılması gereken antrenman ve görüşmelerin uygun zaman diliminde yapılabilmesi için draftın en erken yaz sonunda gerçekleştirebileceğini düşünüyorlar.