FIBA’dan Beklenen Karar Sonunda Geldi Şampiyona 2022 Yılına Ertelendi

FIBA’dan Beklenen Karar Sonunda Geldi Şampiyona 2022 Yılına Ertelendi

10 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkiledi. Spor dünyasını da etkileyen salgın hastalık, yapılması planlanan organizasyonların da ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu. Son alınan karara göre FIBA, Avrupa Basketbol Şampiyonası’na ilişkin alınan kararı açıkladı. 2021 yılında gerçekleşecek olan organizasyon, 2022 yılına ertelendi.

 

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, spor organizasyonları da tek tek ertelenmeye başladı. Son günlerde FIBA tarafından beklenen açıklama ise geldi. 2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın, 1-18 2022 tarihine ertelenmiş olduğu duyuruldu.

 

Uluslararası Basketbol Federasyonu olan (FIBA) Yürütme Komitesi, Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen sürece ilişkin karara vardı. Olağanüstü gerçekleşen toplantı, video konferans yöntemi ile yapıldı. Etkinlik takvimine etki etmesi sebebiyle ise Avrupa Basketbol Şampiyonası, 1-18 Eylül 2022 tarihine ertelendi.

 

Takvim Çok Dengeli Hazırlandı

 

Yapılan toplantıda, tarihin yanı sıra pek çok karar da alındı. Konuya ilişkin açıklama yapan FIBA Genel Sekreter Andreas Zagklis, son derece öneme sahip turnuvaların takviminin güncellendiğini ifade etti. Ulusal federasyonlara ve tüm paydaşlara ise hızlı işbirlikleri sebebiyle minnettar olunduğu eklendi. Oyuncuların sağlığının ise her zaman göz önünde bulundurulduğu ifade edildi. Takvimin de federasyon tarafından son derece dengeli bir şekilde hazırlandığını ekledi.

 

Zaigklis basketbol maçlarının oynanacağı günü de dört gözle beklediğini söyleyerek, özlemini dile getirdi.