Nedim Yücel: “Çok Tehlikeli Bir Takım Olduk!”

Nedim Yücel: “Çok Tehlikeli Bir Takım Olduk!”

18 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Yeni sezonda ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil edecek olan Frutti Extra Bursaspor‘un genel menajeri Nedim Yücel, rakipleri açısından çok tehlikeli bir takım kurduklarına inandığını belirtti ve şu idadeleri kulland; “Lig ve Avrupa Kupasını birlikte götürebilecek ve tamamı süre alabilecek 12 oyuncuyla yola çıkıyoruz.” dedi.

Çok deneyimli bir yerli rotasyonuna sahip olduklarını, yabancıları da hedefi olanlardan seçtiklerini ifade eden Yücel şöyle konuştu:

Çok kapasiteli bir takım oluşturduğumuza inanıyorum. Yabancılarımızdan 3’ü ilk kez Avrupa deneyimi yaşayacak, genç ama çok potansiyelli oyuncular. Buna karşın çok deneyimli yerli oyuncularımız var ve yerlilerin yabancılarımıza çok katkı vereceğinden eminiz. 12 oyuncu ile yola çıkıyoruz ve hiçbirine yedek gözüyle bakmıyoruz. Hepsi kritik anlarda sahada olabilecek oyuncular. Göze hoş gelen basketbol oynayacak ve rakipler izin tehlike oluşturacak bir takımız.

Basketfaul

Yücel, Chris Jones’un ayrılmasıyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

Chris Jones karakter ve oyun olarak çok sevdiğimiz bir oyuncu idi, ayrıldığı tarihte alternatifler azalmıştı. Onun yerine aldığımız Munford Türkiyeden çok teklif alan, yılarca NBA’i kovalayan ve Jones’u aratmayacak bir isim. Tabii Ender’e de çok iyi düşecek, ayrıca bu pozisyonda Ömercan İlyasoğlu gibi bir yetenekten de beklentilerimiz var.

Basketfaul

Kenny Kadji tercihinde, Oğuz Savaş ile birlikte oynayabilecek özelliklerinin dikkate alındığını söyleyen Yücel, İzzet Türkyılmaz ile de kulüp opsiyonlu olarak 3 ay + 7 ay sözleşme yaptıklarını, bu oyuncunun geçen sezonki performansının üzerine koyarak takıma katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.