Ömer Faruk Yurtseven Güzel Haberi Böyle Duyurdu

Ömer Faruk Yurtseven Güzel Haberi Böyle Duyurdu

30 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Georgetown Üniversitesi ekibinde forma giyen Ömer Faruk Yurtseven, 2020 NBA Draftına katılacak isimler arasında yer alıyor. Başarılı sporcu konuya ilişkin ise açıklamalarda bulundu.

Önceki sezonda 26 basketbol maçında forma giyen Ömer Faruk Yurtseven, Georgetown Üniversitesi’nde toplamda 27 dakika boyunca top sektirdi. Önceki günlerde başarılı oyuncunun 2020 NBA Draftına katılacağı da en fazla konuşulan konular arasındaki yerini aldı.

Önceki sezonda 15.5 sayıya ve 9.8 ribaunda imza atan genç basketbolcu, 1.5 ortalamayı tutturdu ve kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu.

Evinden ayrı geçirdiği süreçte destek olan herkese teşekkür ederek açıklamasına başlayan Yurtseven, macerasının ilk durağının Noth Carolina olduğunu ekledi. Wolfpack’in bir parçası olduğu için de çok gurur duyduğunu belirten sporcu, taraftarların desteğine de ayrıca değindi.

Koç Ewing’e de özel olarak teşekkürlerini ileten Yurtseven, büyük oyuncuların, diğper büyük oyunculardan ilham aldığını ifade etti. Bu anlamda da Ewing’in kendisine her gün ilham verdiğini açıkladı.

Hayallerimin Peşinden Gidiyorum

Her antrenmanda hem bilgisi hem de samimi duyguları ile rehber olan Koç Thomson’a da teşekkür dileklerinde bulunan milli basketbolcu, taraftarlara da teşekkür etti.

NBA oyuncusu olmayı tüm hayatı boyunca hayal ettiğini de ekleyen sporcu, isteğinin peşinden gittiği için de çok heyecanlı olduğunun altını çizdi. Ve 2020 NBA Draftına resmi olarak başvuru yapmış olduğunu da duyurdu.