Ömer Yalçınkaya İle Yolların Ayrıldığı Duyuruldu

Ömer Yalçınkaya İle Yolların Ayrıldığı Duyuruldu

27 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de şampiyon ilanı söz konusu olmadan tescil edilen basketbol ligleri, spor kulüplerini farklı çalışma alanlarına yöneltti. Yeni sezon için değişiklik konusunda son derece titiz bir çalışma yürüten kulüplerde, transfer hazırlıkları devam ederken, basketbol branşında çalışan isimlerle de yollar birer birer ayrılmaya başladı.

Türkiye basketbolunu yakından ilgilendiren durumlardan biri de, son zamanlarda yaşamış olduğu ayrılık kararları ile gündeme gelen Galatasaray Spor Kulübü oldu. Sarı kırmızılı kulübün basketbol şubesinde art arda yaşanan ayrılık kararlarına bir yenisi daha eklendiği öğrenildi.

Galatasaray Basketbol Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya ile yolların resmen ayrıldığı, cimbom tarafından resmen duyuruldu.

Ayrılıklar Büyük Tepki Alıyor

Karşılıklı anlaşma neticesinde yolların ayrıldığı ifade edilirken, kulüpte yaşanan ayrılıklar da dikkat çekmeye başladı. Takım kaptanı Işıl Alben ile yaşanan ayrılığın sonrasında, basketbol şubesindeki sorunların gün yüzüne çıkması ile ayrılıklar tek tek patlak vermeye başlamıştı.

Erol Özmandıracı ve Ömer Cansesever’in istifa kararının ardından, büyük bir tepki toplayan sarı kırmızılı kulüp, uzun bir süredir genel menajer görevindeki Ömer Yalçınkaya ile yollarını ayırdı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, karşılıklı anlaşma neticesinde ayrılık kararı verildiği belirtildi. Ve Yalçınkaya’ya, hizmetleri için teşekkür edilerek, kariyerinde başarı dileklerinde bulunuldu.

Güncel Yazılar