Galatasaray’da Yönetim Değişikliğine Gidildi

Galatasaray’da Yönetim Değişikliğine Gidildi

20 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de uzun süre askıda kalan liglerde, alınan kararlar yeni yönelimlere neden oldu. Basketbol ligleri için alınan beyaz sezon kararı, şampiyon ilan edilmeden tescil durumunu beraberinde getirdi. Bu süreçte yeni sezonun hazırlıkları için daha fazla çalışmaya başlayan kulüpler ise, kendi içlerinde farklı stratejiler ilerletmeyi başardı.

Türkiye’de basketbola yeni sezona kadar ara verilirken, Galatasaray için ise durumlar biraz daha farklı gitti. Özellikle son günlerde işten ayrılma kararları ve transfer haberleri ile yankılanan sarı kırmızılı kulüp, yönetimde değişikliğe gitti. Öte yandan kadronun da tamamını değiştirmeye karar verdi.

Yönetim kurulu görev değişikliğinin yaşanmış olduğu sarı kırmızılı kulüpte, basketbol şubesinde sorumlu yöneticiler ile yollar resmen ayrıldı. Ömer Cansever, Mahmut Recevik ve Erol Özmandıracı için ise ayrılırken teşekkür dileklerinde bulunuldu.

Öte yandan basketbola, Dorukhan Acar, Oytun Özer ve İlber Aydemir’in getirilmiş olduğunun da bilgisi verildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Galatasaray Spor Kulübü, 19 Haziran 2020 tarihi ile Basketbol Şubesi sorumluluğun görevine Dorukhan Acar, İlber Aydemir ve Oytun Özer’in atandığını belirtti.

Alben ve Şenyürek’in Gidişi Tepki Topladı

Ayrılığı gerçekleşen isimlere de teşekkür dileklerinde bulunan sarı kırmızılı kulüpte, bazı ayrılıklar da taraftarın tepkisini çekti. Sözleşmelrin uzatılması meselesinde yaşanmış gecikmeler nedeniyle eleştirilen sarı kırmızılı kulüpte, Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek ile de yollar ayrıldı.

Güncel Yazılar