Panathinaikos NBA Patentli Uzunu Gündemine Aldı

Panathinaikos NBA Patentli Uzunu Gündemine Aldı

5 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Yeni sezon öncesi pota altını atletik bir uzun ile güçlendirmek isteyen Panathinaikos, listesine NBA patentli bir uzunu dahil etti.

Wiley ile yollarını ayıracak olan Yeşiller, Papagiannis’in yanına atletik bir uzun eklemek istiyorlar. Bu yolda listelerine ekledikleri isim ise bu sezon Los Angeles Clippers ve G-League ekiplerinden Agua Caliente formalarını giymiş olan Johnathan Motley.

2.06 metre boyunda olan 25 yaşındaki Motley, Clippers ile 12 maçta ortalamada sadece 3.3 dakika süre alabilmiş, 2.3 sayı ile katkı verebilmişti. G-League’de ise Agua Caliente formasıyla 26 maçta ortalama 32.8 dakika sahada kalırken 23.9 sayı, %36.2 3sayı, 7.8 ribaund, 2.8 asist, 1.0 blok istatistikleri ile katkı vermişti.

Motley, Avrupa’da hem 4 hem 5 numara oynayabilecek özelliklere sahip bir uzun. Orta mesafe ve hatta üç sayı tehditi var, açık alanda iyi bir bitirici ve ribaundlarda fizik artı atletizm farkını net hissetiren bir isim. Oyunun iki alanında da enerjik olması ve topla temas etmediği anlarda da takımına katkı sağlayabiliyor olması önemli artılarından biri. Elbette G-League, Euroleague’e göre çok yumuşak bir lig ve henüz kurt uzunlara karşı oynamadı Motley, özellikle savunma kısmında Avrupa’ya adapte olmakta zorlanabilir. Bu nedenle Euroleague için biraz erken diyebiliriz. Ama yeteneği ve potansiyeli düşünüldüğünde, tecrübesizliğinden gelen eksilerin riskini almaya değebileceğini düşünüyorum. Yüksek tempoda oynanan modern basketbolda her koçun sahada ya da benchte görmek isteyeceği değerli bir uzun. Papagiannis ile birlikte de oynayabilecek olması koç Vovoras’ın elini güçlendirecektir.