NBA Maç Tarihi Kesinleşti

NBA Maç Tarihi Kesinleşti

5 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan NBA liglerinin ne zaman başlayacağı tüm spor dünyası tarafından büyük bir merak konusu oldu. Mart ayında ertelenen maçların tarihine ilişkin ise net açıklama geldi. Amerika Basketbol Ligi 31 Temmuz günü 22 takımla tekrardan geri dönecek.

Yeni tip koronavirüs pandemisi sebebiyle Mart ayında askıya alınan NBA ile ilgili merakla beklenen karar duyuruldu. Amerikan Basketbol Ligi maçları 31 Temmuz’da 22 takımla tekrar geri dönüyor.

Uzun bir süredir merakla beklenen maç planı, sonunda onaydan geçti. NBA mücadelelerinin de 31 Temmuz günü başlaması tam anlamıyla kesinleşti. Toplamda 22 takımın kozlarını paylaşacağı lig mücadelesinde, 30 takımın 29’unun onayı alındı ve tarih kabul edildi.

Orlando’da 8 normal sezon maçının sonrasında, play-offlar da yeni formata göre oynanmış olacak. Ayrıca sıralamaya göre de play-off şansına sahip olan 22 takım, Orlando’da mücadelesini verecek.

8 Takım Dışarda Kaldı

Konferanslarda 8’inci sırada yer alan ve 6.5 galibiyet farkına göre seçilen takımlar yer alacak. Söz konuş sıralamaya göre de batı konferansından 13, doğu konferansından 9 takım katılacak.

31 Temmuz 2020 tarihine başlayacak olan maçlarda eğer her şey yolunda giderse de, finallerin 13 Ekim’de bitirilmesi planlanıyor.

22 takımın yer alacağı formatta dışarda kalan ise 8 NBA ekibi oldu.

Güncel Yazılar