Panathinaikos’un Gündeminde Auguste Var

Panathinaikos’un Gündeminde Auguste Var

21 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Yeni sezonda pota altı rotasyonunu güçlendirmek isteyen Panathinaikos, eski oyuncusunu gündemine aldı.

Bu sezon Wiley’den beklenen verimi alamayan Yunan ekibi, Papagiannis’in yanına atletik bir 5 numara daha eklemek istiyor. Bu noktada gündemlerinde olan isimlerden biri de Galatasaray Doğa Sigorta ile iyi bir sezon geçiren ve aynı zamanda Yunan pasaportu da bulunan Birleşik Amerikalı uzun Zach Auguste.

Pana’nın listesinde ayrıca Asvel ile başarılı bir sezon geçiren Tonye Jekiri de bulunuyor.

2.08 metre boyunda olan 26 yaşındaki Auguste, sarı kırmızılılarla BSL’de 23 maçta ortalama 23 dakika sahada kalırken 12.4 sayı, 6.7 ribaund, 1.4 asist, 1.0 blok, 1.5 top çalma ve EuroCup sahnesinde ise 16 maçta ortalama 25 dakika süre alırken 13.4 sayı, 7.1 ribaund, 1.2 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

2017-18 sezonunda Uşak’taki başarılı döneminin ardından ilk Panathinaikos macerasını yaşayan Auguste, özellikle Euroleague sahnesinde çok yetersiz kalmıştı, kendisi için henüz erken olduğunu görmüştük. Ama Galatasaray ile son 2 sezonu çok iyi geçirdi, kendisini geliştirdi ve artık alternatif uzun rolünde Euroleague sahnesinde faydalı olabilecek kıvama, olgunluğa geldi. Çabukluğunu 5 numarada daha iyi kullanıyor, Euroleague sahnesindeki mobil uzun tanımını tam olarak karşılıyor ve artık alçak postta da üretimde bulunabilen Auguste, ikili oyunlarda halen etkili bir bitirici. Bununla beraber artan pozisyon bilgisi ve tecrübesiyle artı hali hazırda bulunan atletizmi ile savunmada da katkı veriyor.