Anadolu Efes Shane Larkin İle Gelecek Sezon İçin De Anlaştı

Anadolu Efes Shane Larkin İle Gelecek Sezon İçin De Anlaştı

21 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Anadolu Efes ekibinin efsane oyuncularından biri olan Amerikalı Shane Larkin, gelecek sezon için da takımıyla anlaşmaya vardı.

Tüm ligler yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak ertelenmiş durumda. Bu dönemde oyuncular bireysel olarak evlerinden çalışmalarını sürdürüyorlar. Takım halinde çalışamayan sporcular, maçların ne zaman başlayacağına ilişkin ise net bir bilgiye sahip değil.

Sporcular formlarını kendi evlerindeki imkanlar dahilinde korumaya çalışmaya sürdürürken, spor kulüpleri ise yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyorlar. Her ne kadar önceki sezon ile ilgili ciddi bir belirsizlik söz konusu. Fakat federasyonlar tarafından sıkça dile getirilen durum liglerin tamamlanacağı yönünde oluyor.

2022 Yılına Kadar Uzayacak

Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Anadolu Efes ekibi de, bu dönemde sözleşmesi biten ve yeniden kadroda yer almasını istediği oyuncularla tekrar masaya oturuyor. Amerikalı efsane sporcu Shane Larkin ile de sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Efes ekibi, gelecek sezon için de milli basketbolcumuz ile anlaşmaya vardı.

2022 yılına kadar sürecek olan sözleşme konusunda anlaşmaya varan Larkin ve Efes, sözleşmenin uzamasını da onaydan geçirmiş oldu. Guard oyuncusunun ilk sene 3.7 milyon dolar, ikinci yıl için de 4 milyon dolar kazanarak toplam 7.7 milyon doları Anadolu Efes ekibinden kazanmış olacak.