Real Madrid Yıldız Uzunun Peşinde

Real Madrid Yıldız Uzunun Peşinde

15 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Her sezon koruduğu iskelet kadro ve yaptığı başarılı transferlerle Turkish Airlines Euroleague‘de şampiyonluk adaylarının başında yer alan Real Madrid, önemli bir takviye yapmaya hazırlanıyor.

Corona salgını nedeniyle tüm liglere ara verilmesiyle beraber takımlar artık yeni sezon tranfer çalışmalarına da başladılar. Bu takımlardan biri de Real Madrid.

Koç Laso’nun uzun rotasyonunu geniş tutmayı ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Reyes’in artık iyice yaşlanması ve Mejri’den beklenen katkı gelmemesi ile beraber Tavares’e alternatif olabilecek saf bir uzun takviyesi yapmak istemesi normal.

İşte bu noktada hedeflerindeki isim ise sezon askıya alınana kadar Bayern Munich ile iyi bir sezon geçiren, NBA patentli tecrübeli uzun Greg Monroe.

Yıldız uzunun Alman ekibi ile kontratı bu yaz sonaeriyor ve İspanyol Solobasket sitesinin haberine göre Monroe, Real Madrid’in ana hadeflerinden biri konumunda.

EDİTÖR YORUMU:

2.11 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli uzun, Euroleague basketboluna hemen uyum sağladı bu sezon. Güçlü fiziği, pozisyon bilgisi, hem yüksek hem alçak posttan paslarıyla sevis yapabilmesi ve yüksek yüzdeli bitirişleri ile etkili oldu. Alçak posttaki birebirleri artı ikili oyun devrilmelerinde rahat skor üreterek kötü bir sezon geçiren Alman ekibinde yıldızlaşmayı başardı bir çok maçta. Ayrıca işin savunma tarafında da zekası ve bloklarıyla takıma çok yardımcı olan, boşlukları dolduran, yardım savunmasını iyi bilen bir uzun. 5.hafta maçında Real Madrid’e karşı da 18 sayı, 4 ribaund, 4 asist, 1 blok üreterek etkili olmuştu. Real bu hamleyi gerçekleştirebilirse Randolph, Mickey, Tavares, Monroe pota altı gerçekten çok can yakacaktır ve yine en güçlü şampiyonluk adaylarından biri olacaklarını düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=wD5DytnbjFo