Boran Güler Basketbola Başlama Hikayesini Kuzey Kılıç’a Anlattı

Boran Güler Basketbola Başlama Hikayesini Kuzey Kılıç’a Anlattı

15 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Başarılı ve genç sporcu Boran Güler, gündeme ve kariyerine ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdi. Kuzey Kılıç’ın sorularını samimiyetle yanıtlayan milli basketbolcu, koronavirüs günlerinde yaptıklarına da değindi.

Boran Güler tüm dünyada bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ailesinin yanına gitti. Ailesinin yanında olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Virüsün ise bir an önce bitmesini dilediğini söyleyerek, basketbol oynamaya devam etmek istediğini ekledi.

Küçük yaşlarda hiperaktif bir çocuk olduğu için spora yönlendirildiğini söyleyen genç basketbolcu, babasının da geçmişte amatör olarak basketbol oynadığını söyledi. Bu sebeple de her hafta sonunda babasıyla beraber basketbol oynamaya gittiğini vurgulayarak, 7-8 yaşlarında okuldaki arkadaşlarından daha iyi olduğunu fark ettiğini belirtti. Bu sebeple de bir kulübe yazılmak istediğini ekleyen Güler, verdiği emek ve oyuna olan tutkusu sebebiyle basketbolu bir meslek haline getirdiğine de dikkat çekti.

Kendimi Basketbola Adamaya Karar Verdim

5. sınıf sonrasında Adana’dan Bandırma’ya gelme kararı ile, hayatını tamamen basketbola adadığını belirten Boran Güler, annesinin ders anlamında yoğun baskısını da üzerinde hissetmiş olduğunu ifade etti. İlerleyen dönem içerisinde ise kendisini her zaman desteklediklerini belirterek, bilinçli bir ailesi olduğu için şanslı olduğunun da altını çizdi.