Russell Westbrook 650 Çocuk İçin Bilgisayar Bağışı Yaparak Örnek Oldu

Russell Westbrook 650 Çocuk İçin Bilgisayar Bağışı Yaparak Örnek Oldu

14 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyadaki olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Yaşanan küresel hastalık, beraberinde on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine de neden oldu. Öte yandan dünyada yaşanan ekonomik kriz de, pek çok kişinin virüsle savaş halini zora soktu.

Tüm dünyanın hem sağlık sistemini hem de ekonomik sıkıntısını çökerten yeni tip koronavirüs salgını, milyonlarca kişinin de bağış yapmasına neden oldu. Houston Rockets ekibinde forma terleten Russell Westbrook da, bu süreçte eğitim sürecinin etkilenmiş olduğu çocuklara bilgisayar bağışında bulundu.

Houston Rockets ekibinde forma giyen başarılı basketbolcu, Kovid-19 salgını sürecinde eğitimini evde görmek zorunda olan çocuklara bilgisayar bağışladı. Toplamda 650 ihtiyaç sahibi çocuğa bağış yapan sporcu, bu hareketiyle tüm dünyaya da örnek oldu.

Konuya ilişkin açıklama ise oyuncunun kulübü Houston Rockets ile geldi. İnternet sitesi üzerinden açıklama yapan kulüp, uzaktan eğitim gören fakat bilgisayarı olmayan çocuklar için harekete geçti.

Sahanın Dışında Da Şampiyon Belli Oldu

Yapılan iş birliği ile yıllık geliri 35 bin doların altında olan binden fazla ailenin çocuklarına bilgisayar bağışlandı. Bağışların 650’sini ise Russell Westbrook üstlendi.

Bağışın ardından açıklama yapan Houston Belediye Başkanı Sylvester Tuner de, oyuncunun sahanın yanı sıra saha dışında da şampiyonluğunu kanıtladığını vurgulayarak, birçok çocuğun hayatının değişeceğini ekledi.