Amerikan Basketbol Ligi’nde Son Durum

Amerikan Basketbol Ligi’nde Son Durum

27 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan Amerikan Basketbol Ligi NBA için 2019-2020 sezonuna dair görüşmeler başladı. Kalan maçların nasıl olacağı büyük bir tartışma konusu olurken, mücadelelerin Temmuz ayından itibaren tek şehirde olması gündeme geldi.

Yeni tip koronavirüs salgını, en fazla Amerika Birleşik Devletleri’ni olumsuz yönde etkiledi. Bu zorlu süreçten spor faaliyetleri de nasibini aldı.

Tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına gelirken, yarıda bırakılan liglerin geleceği de büyük bir merak konusu oldu.

Görüşmeler Başlatıldı

Amerikan Basketbol Ligi NBA de bu süreçte askıya alınan liglerden ilki oldu. 2019-2020 sezonunun kalan maçlarının Temmuz ayının sonunda itibaren ise tek şehirde oynanması fikri, son günlerde gündeme gelmeye başladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan NBA, Ulusal Basketbol Oyuncular Birliği ile çalışmaların devam etmekte olduğunu bildirdi. Ve Florida eyaletine bağlı olan Orlando şehrinde maçların oynanabilme fikrinin tartışıldığını söyledi.

Öte yandan ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde tüm maçların oynanabilmesi için de The Walt Disney şirketi ile görüşmelerin yapıldığı belirtildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 11 Mart günü ara verilen ligler, bu şartlar altında Temmuz ayının sonu itibariyle tekrar başlayabilir. Ve bu da koronavirüs salgınının ardından hayata dönüşün ilk adımları olarak tarihe geçebilir.

Güncel Yazılar