RESMİ: Campazzo, Denver ile İmzaladı

RESMİ: Campazzo, Denver ile İmzaladı

1 Aralık 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Real Madrid‘in Arjantinli yıldızı Facundo Campazzo, kendisini NBA sahnesine çıkaracak olan kontratı Denver Nuggets ile imzaladı.

Gelen bilgilere göre kontrat 2 yıllık olacak ve iki yılı da garanti olacak. Yıllık ne kadar kazanacağına dair ise henüz bir bilgi yok.

29 yaşında olan 1.81 metre boyundaki Campazzo, İspanyol ekibi ile 2 Euroleague şampiyonluğu yaşadığı başarılı Avrupa kariyerinin ardından artık NBA sahnesinde boy gösterecek.

2019 yılında Liga Endesa’da finallerin MVP’si seçilme başarısı gösteren Campazzo, bu sezon Endesa’da 10.2 sayı, 5.3 asist, 2.8 ribaund ve Euroleague sahnesinde ise 9.3 sayı, 6.7 asist, 2.5 ribaund, 2.0 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Bildiğiniz üzere Arjantinli yıldız NBA rüyasını gerçekleştirmek için kontratında yer alan 6 milyon dolar tutarındaki bonservis tutarını Real’de oynadığı son dönemde maaşından kesilerek ödemeye başladı. Kalan kısmını ise yine taksitle ödeyecek kulübe. İspanyol kulübünün sağladığı bu kolaylık da bir çok oyuncunun NBA yolunda önünü açarsan takımlara da aylık sabit bir gelir kapısı getirmiş olacak. Böylece gerçekten bonservis bedeli kazanabilecekler NBA’e gönderdikleri oyunculardan.