THY Avrupa Ligi’nin Kalan Maçları İçin 3 Aday Şehir Belirlendi

THY Avrupa Ligi’nin Kalan Maçları İçin 3 Aday Şehir Belirlendi

19 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, küresel çapta etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte spor ligleri ve organizasyonları da süresiz bir şekilde askıya alınmış durumda. Spor kulüpleri bir yandan yeni sezon için hazırlıklara devam ederken, bir yandan da kalan sezonun maçları ile ilgili planlarını yapmaya devam ediyor.

Türkiye’de de görülen koronavirüs salgını, beraberinde pek çok tedbiri de getirdi. İlk vakanın görüldüğü günün ardından her geçen gün artırılan tedbirler kapsamında, ligler de süresiz olarak askıya alındı. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin net bir tarih verilmemiş olsa da, spor yönetimleri de bu dönemi hafif hasarla atlatmaya çalışıyor.

Basketbol dünyasını da derinden etkileyen koronavirüs salgını, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi için de engel teşkil etti. Ligin devamının ise tek bir şehirde yapılmasına ilişkin çeşitli planlar yapılmaya başlandı.

Atina, Vilnius Ve Kaunas

Yapılan çalışmalar ve toplantılar neticesinde, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi devamı için birkaç öneri şehirler belirmeye başladı. Ligin son 6 haftası ve Final Eight için ise üç aday şehir belirlendi.

Koronavirüs sebebiyle ertelenmiş olan THY EuroLeague maçlarının yapılması adına Atina, Moskova ve Litvanya’da ise Vilnius ve Kaunas şehirleri ön planda yer aldı.