Satoransky’den Anadolu Efes’in Yıldızlarına Övgü!

Satoransky’den Anadolu Efes’in Yıldızlarına Övgü!

28 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Çekya milli takımının yıldızı ve Washington Wizards‘ın önemli oyuncularından Tomas Satoransky, Eurohoops’un instagram yayınının konuğu oldu.

Satoransky’nin açıklamalarından satır başları şu şekildeydi:

Sevilla yılları hakkında:

Sevilla’daki ilk yılım zordu. Hep idman yapıyordum, dili öğreniyordum. Yalnızdım, ailem yanımda yoktu. En zor kısmı ise ne kadar çok çalışmam gerektiğini kavramayla ilgiliydi. Çekya’daki seviye ile İspanya’daki seviye çok farklıydı. İkinci yılım daha rahattı. Ayrıca şanslıydım, takımın 1. oyun kurucu sakatlandı ve bana fırsat geldi. Ben de bu fırsatı kullandım, aynı Wizards‘ta John Wall sakatlığında kullandığım gibi. Hep hazır olmanız gerek.

Eurohoops

2012’deki NBA Draftı hakkında:

Yeni bir dünyaydı. İnanamadığım bir yerde buldum kendimi. Röportaj verebilmek için pratik yapmam gerekti. Wastington ve Milwaukee’nin benimle ilgilendiğini biliyordum. Yaz Ligi’nde anladım ki o seviyeye hazır değildim.

Eurohoops

NBA’e neden hemen gitmediği hakkında:

G-League’de oynamak istedim. Yaz Ligi’nde kötü bir tecrübe yaşamıştım. EuroLeague’de oynama fırsatı da olduğundan dolayı Avrupa’yı seçtim. Kaldığım 4 yıl bana tecrübe kazandırdı ve beni NBA’e hazırladı.

Eurohoops

Barcelona dönemi hakkında:

Şehri ve takımı seviyordum. Tabii baskı, Sevilla’da olduğundan daha fazlaydı. Herkes sizden başarı bekliyor tabii. Beni rahatsız eden tek şey, orada kaldığım 2 sene boyunca kupa kazanamamak oldu.

Eurohoops

Juan Carlos Navarro hakkında:

Navarro pek konuşmazdı, en azından o zamanlarda. Liderliğini saha içinde gösterirdi. Yeteneği tartışılmazdı.

Eurohoops

NBA’e gitme kararı hakkında:

Hazırdım ve artık gitmem gerektiğini düşünüyordum. Her Avrupalı ilk başta zor bir süreçten geçer. Benim için en zoru da Barcelona gibi bir takımda önemli bir isimken Washington bench’ine gitmek oldu. Zordu.

Eurohoops

Zach LaVine hakkında:

Biraz kibirli gözüküyor ama çok iyi birisi aslında. İyi bir kimyamız var. Bence sezonu ‘yıldız’ gibi oynadı. Antrenmanlarda da inanılmaz iyidi.

Eurohoops

Lauri Markkanen hakkında:

İniş çıkışlı bir sezon yaşadı ama çok büyük bir potansiyeli var. Sahada her şeyi yapabilir. Yalnızca karar verme mekanizması üzerinde çalışması gerekiyor fakat henüz 3. sezonunda ve herkes ondan çok şey bekliyor. Kolay değil ama başarılı olacağını düşünüyorum.

Eurohoops

Vesely‘nin Dünya Kupası’nda olmaması hakkında:

Onu takımda görmek inanılmaz olurdu. 2015’te iyi bir turnuva geçirmiş ve 7. olmuştuk. Dünya Kupası’nda o bizimle beraber değilken bile iyi iş çıkardık. Maalesef turnuvalar 1 yıl sonra oynanacak fakat bu jenerasyonla iyi işler yapabiliriz.

Eurohoops

Ona göre NBA’deki en iyi oyuncu: Kawhi Leonard

En sevdiği Avrupalı oyuncu:

Marcin Gortat. Geldiğimde beni kanatlarının altına aldı ve NBA’deki atmosferi göstermek istedi. Maalesef onunla çok oynayamadık çünkü ikinci yılımda ayrıldı.

Eurohoops

EuroLeague’de izlemeyi en çok sevdiği oyuncu:

Micic. Sahada her şeyi yapabiliyor. Elbette Larkin de büyük bir yıldız.

Eurohoops

Avrupa’dayken savunmakta en zorlandığı oyuncu:

Mike James. Sergio Rodriguez de zordu. Ona karşı oynamaktan nefret ederim.

Eurohoops

Hangi EuroLeague oyuncusunu NBA’de görmek isterdi:

Vesely. 2 Çek oyuncunun NBA’de olması güzel olurdu. Llull, Micic ve Campazzo da aynı şekilde.

Eurohoops

En iyi takım arkadaşı:

Brad Oleson. Hayatımda gördüğüm en komik insanlardandı. Eğer yapmamanız gereken bir şey yaptıysanız bunu asla size unutturmazdı.

Eurohoops