Selçuk Ernak, Yeni Sezonun Bütçesi ve Transfer Çalışmaları Hakkında Açıklamalar Yaptı

Selçuk Ernak, Yeni Sezonun Bütçesi ve Transfer Çalışmaları Hakkında Açıklamalar Yaptı

2 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka Tekfen ile yeniden anlaşan koç Selçuk Ernak, yeni sezonun bütçesi ve transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli koç Sports TV’ye yaptığı açıklamada şu ifadleeri kullandı:

Geçen seneye göre yaklaşık %40’lık bir daralmamız var. Bu sene 1 milyon doların biraz üstünde bir oyuncu bütçemiz olacak. Bu tabii bizi doğal olarak çok zorlayacak bir durum fakat biz ekip olarak daha düşük bütçelerle iyi işler çıkarmakla ünlü bir ekibiz. Bu da bize bir sorumluluk yüklüyor. Dolayısıyla aynı çalışmayı çok daha ihtimam göstererek yapıp bu zor şartlarda da kulübü doğru şekilde temsil edecek bir takım yaratmaya çalışıyoruz.

Sports TV

Ernak, yerli oyuncuların iç transferdeki durumu ile ilgili ise şunları aktardı:

Transfer çalışmalarımız başladı. Önceliğimiz yerli oyuncularımızdı. Berk Demir ile sözleşme uzattık. Bugünlerde Emircan Koşut ile tekrar anlaşacağız. Bir problemimiz gözükmüyor. Her ikisi de zaten tercihlerini burada kalmaktan yana kullandılar. O bizim için çok kıymetli. Kartal Özmızrak aramızdan ayrıldı, biliyorsunuz bir İspanyol takımı ile anlaştı. Kontratı devam eden arkadaşlarımız vardı. Erkan Veyseloğlu, Sinan Güler, Doruk Dora, Troy Şav gibi. Doğuş’un kontratında bir opsiyonu vardı ve bir takım talipleri de oldu ama günün sonunda Doğuş, Darüşşafaka‘da okumuş, buradan yetişmiş, bu kulüp için çok özel bir isim. O da kararını kalmaktan yana kullandı. Dolayısıyla Türk iskeletimizi büyük ölçüde koruduk.

Sports TV