Andrey Vorontsevich İle Yollar Resmen Ayrıldı

Andrey Vorontsevich İle Yollar Resmen Ayrıldı

2 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde de ciddi aksaklıklara neden oldu. Uzun bir süre basketbol faaliyetlerine ara verilirken, bu dönemde ise sporcular ve spor kulüpleri daha çok transfer hazırlıklarına yöneldi. Çok sayıda şampiyonluk yaşayan oyuncunun gidişi ise tüm basketbol camiasını şaşırttı.

Edinilen bilgilere göre Rusya’nın önemli temsilcilerinden biri olan CSKA Moskova Basketbol Takımı, beklenmeyen bir ayrılık haberini duyurdu. Takımda 14 yıldır forma terleten ve efsane isimlerden biri olan Andrey Vorontsevich ile yolların ayrıldığını belirtildi.

Rusya’nın önemli temsilcilerinden biri olan CSKA Moskova Basketbol Takımı, hiç beklenmeyen bir ayrılık kararını açıkladı. 14 yıldır Rus ekibin formasını terleten 32 yaşındaki efsane oyuncu ile yolların ayrıldığı ifade edildi.

14 Yıl Forma Giymişti

32 yaşında olan Andrey Vorontsevich ile yolların resmen ayrıldığını duyuran CSKA Moskova ekibinin bu kararı ise basketbol gündemine bomba gibi düştü. Rus ekibin formasını terleten yıldız ismin gelecek sezonda takımda forma giymeyeceği ise kulüp tarafından duyuruldu.

Tecrübeli oyuncunun Rus ekibe katılmış olduğu yıl ise 2006 yılında gerçekleşmişti. THY Avrupa Ligi’nde 3 kez, Rusya Ligi’nde 13 ve VTB Basketbol Ligi’nde ise 10 kez şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Güncel Yazılar