Shaquille O’Neal: “Brooklyn Nets Kyrie Irving’i Göndermeli”

NBA efsanelerinden Shaquille O’Neal, Tiki Barber ve Brandon Tierney’in düzenlediği CBS Sports Radio programında verdiği röportajda Kyrie Irving için ağır sözler sarf etti.

Lakers efsanesi O’Neal, Brooklyn Nets‘in Kyrie olmadan daha iyi durumda olduğuna inanıyor. Eğer Irving ile Brooklyn’de takım arkadaşı olsaydı ne yapardı diye sorulduğunda, Shaq sert bir cevap verdi:

“Onun konuşup; buradan çık derdim. Onu takımdan gönderin. İki süper yıldız, harika bir şutör ve elimizdeki gibi birkaç uzunla kazanabiliriz. Her gün onunla ve ne yaptığıyla ilgili soruları yanıtlamaktan sıkıldım. Takımda olsaydım, tabii ki onunla oynasaydım, bütün gün sorumlu olurdum. Brooklyn Nets’in sahibi kimse, onu takımdan gönderin.”

Basketball Network

Kyrie Irving, NBA’in n yetenekli gardlarından biri olsa da sivri dili ve başına buyruk tavırlarıyla Nets’te geçirdiği iki sezonda birçok olayla medyanın gündemine geldi. Yıldız oyuncu geçen sezon ailevi gerekçeleri bahane ederek takımdan 11 gün uzak kalmış ve yedi maç kaçırmıştı.

Öte yandan, Shaquille O’Neal, eski ABD Başkanı Barack Obama ile hali hazırda kovid-19 pandemisi için aşı kampanyası yürütüyor. Kyrie Irving, geçtiğimiz günlerde aşı olmadığı için takımı Brooklyn Nets’in medya günü etkinliğine katılamamıştı. NBA yönetimi oyuncular için aşı olmayı zorunlu tutmasa da başta New York ve San Francisco olmak üzere kimi eyaletlerle yerel makamlar aşıyı zorunlu tutuyor. Bu yüzden aşı olmayan oyuncular bu eyaletlerde oynanacak maçlarda süre almayabilir.

Bunun yanında dün NBA sözcüsü Mike Bass basına verdiği demeçte aşısız oyuncuların maç kaçırması halinde maaşlarında kesintiye gidileceğini dile getirdi. Şu ana kadar NBA genelinde oyuncuların büyük bölümü aşılanmış durumda. Fakat Kyrie Irving, Bradley Beal ve Andrew Wiggins gibi isimler henüz aşı olmadı. Medyadan gelen bu baskı ve oyuncuların maç kaçırmaları halinde maaşlarında kesintiye gidilecek olması oyuncuların fikrini değiştirir mi bekleyip göreceğiz.