Stefanos Dedas Anadolu Efes Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Stefanos Dedas Anadolu Efes Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

5 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

15. TÜBAD Mehmet Baturalp turnuvasının finalinde, Fenerbahçe Beko Anadolu Efes karşısında 96-92 kazanarak şampiyonluğa ulaştı. EuroBasket sebebiyle Yunan Milli Takımı’nın başında yer alan baş antrenör Dimtiris Itoudis’in yokluğunda, TÜBAD Turnuvasında asistan koç Stefanos Dedas sarı lacivertlilerin başındaydı.

Karşılaşmanın ardından Yunan teknik adam sarı lacivertli kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Hazırlık turnuvası da olsa kazanmanın öneminden bahseden deneyimli teknik adam şunları dile getirdi:

“Öncelikle soyunma odasında oyunculara da söylediğim gibi Fenerbahçe, her zaman şampiyonlukları hedefleyen bir takım. Bugün maçtan önce de Anadolu Efes‘e karşı kazanmanın önemini biliyorduk. Bizden önceki ekip sezonu Basketbol Süper Ligi şampiyonluğuyla tamamlamıştı, biz de bu durumu devam ettirmek istedik.”

Maçı daha erken koparabileceklerini dile getiren Dedas, Anadolu Efes karşısında takımın hücum performansını överken, savunmada düzeltmeleri gereken birçok nokta olduğunu şöyle vurguladı:

“Bizim için harika bir galibiyet oldu. Tabii şu da bir gerçek ki bugün çok daha rahat kazanabilirdik ama Bryant Dunston ve Doğuş Balbay, performanslarıyla maçı koparmamıza engel oldular. Yine de bugün kazanmayı hak eden taraf bizdik, rakibimize göre çok daha iyi oynadık. Hücumda harika bir iş çıkardık ama savunmada halen düzeltmemiz gereken çok fazla nokta var.”

Eurohoops