Juan Carloz Sánchez Basketbola İlişkin Değerlendirmede Bulundu

Juan Carloz Sánchez Basketbola İlişkin Değerlendirmede Bulundu

10 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada basketbol faaliyetlerinin durmasına neden oldu. Bu süreçte pek çok lig yönetimi şampiyonunu belirledi. Bir kısmı ise liglerini süresiz olarak erteleme kararı aldı. Fakat bazı ligler için belirsizlik durumu hala yaşanmaya devam ediyor. Bu durumda spor kulüpleri ve oyuncular da ne yapacağını bilmeyenler arasında yer alıyor.

Konuya ilişkin bir açıklama ise Real Madrid Basketbol Direktörü Juan Carloz Sánchez ile geldi. EFE Ajansı’na konuşan Sánchez, İspanya Ligi’nin devam edeceğine ilişkin ön görüde bulundu. Fakat bu durumun EuroLeague için olmayabileceğini belirtti.

İspanya Turnuva İçin Güvenli Yer Arıyor

EFE Ajansı’na konuşan Real Madrid Basketbol Direktörü Juan Carloz Sánchez, İspanya Ligi’nin devam edeceğine yönelik son derece sıcak baktığını söyledi. Fakat söz konusu durumun EuroLeague için geçerli olmayabileceğini belirtti. Bu anlamda pek iyimser olmadığını söyleyen direktör, Rusya ve Türkiye gibi ülkelerin koronavirüsle mücadelesinin Avrupa’ya göre bir ay geriden geldiğini belirtti. Bu durumun ise sezonun devamını daha zor hale getirdiğine dikkat çekti.

Bu anlamda sadece EuroLeague’in takvimini açıkladığını hatırlatan direktör, İspanya’nın ise formatı duyurduğunu ifade etti. Bu anlamda İspanya’nın turnuva bakımında yalnızca güvenli bir yer aradığının altını da çizdi.