Trinchieri: “Kriz Var, Para Yok Diye Mesajlar Verip Bomba Transferler Yapıyorlar.”

Trinchieri: “Kriz Var, Para Yok Diye Mesajlar Verip Bomba Transferler Yapıyorlar.”

18 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Bayern Munich‘in başına geçen Andrea Trinchieri‘nin ilk röportajı kulübün resmi YouTube kanalında yayınlandı.

İtalyan koç, 2020 yazında şimdiye kadar Turkish Airlines Euroleague ekiplerinin yaptığı transfer hamlelerinin kendisini hayli şaşırttığını ifade etti. Hem bu konu hakkında hem de Alman ekibinin gelecekteki planları hakkında samimi açıklamalarda bulundu:

Biraz şoka uğramış durumdayım. ‘Kriz var, kriz var, kriz var, para yok, umut yok’ diyorlar. Sonra bakıyorsunuz, bomba! Bir sürü büyük anlaşma, büyük isim, büyük kontratlar… Bizim farklı bir yol, farklı bir yön seçmemiz gerekiyor. Bu, mücadele etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bazı şeyleri yapmamızın farklı yolları var. Takımın yeni görüntüsü için sabırsızlanıyorum. Önce kağıt üzerinde göreceğiz. Daha sonra kağıt üzerindekini sahaya yansıtmam gerekecek. Oynamak istiyorum. Rakip daha mı iyi olacak? O zaman ellerini sıkıp yolumuza bakarız. Şimdilik en iyisinin hayalini kuruyorum.

Bayern Munich Resmi YouTube Kanalı

Bir dönem kendisini “ayrıntı delisi” olarak nitelendiren Trinchieri, ayrıca gerekli bir değişim yaşadığını ve yeni basketbol gerçekliğine uyum sağlamak için bu değişikliği yaşadığını dile getirdi.