Unicaja Malaga, Panathinaikos’un Uzununu İstiyor

Unicaja Malaga, Panathinaikos’un Uzununu İstiyor

27 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Tekrar Euroleague’e dönmek isteyen ve bunun için 7DAYS EuroCup‘da şampiyonluk kovalayan Unicaja Malaga da transfer çalışmalarına başlayan ekiplerden.

İspanya Liga Endesa’nın köklü ekiplerinden Malaga’nın pota altına yapmak istediği hamlenin Panathinaikos‘da beklentilerin altında bir sezon geçiren Jacob Wiley olduğu gelen haberler arasında.

Birleşik Amerikalı uzunun Yeşiller ile kontratı bu yaz sonaeriyor ve sonrasında takımda kalması beklenmiyor.

2.02 metre boyunda olan 25 yaşındaki atletik uzun hem 4 hem 5 numaralı pozisyonlarda görev alabiliyor. Panathinaikos öncesinde Gran Canaria ile 2018-19 sezonunda Euroleague sahnesine ilk kez çıkmıştı. İspanyol ekibiyle sadece 7 maçta forma giyerken daha iyi bir görüntü vermişti. Bu sezon askıya alınana kadar Yeşiller ile 24 maçta ortalama 12 dakika süre alan Wiley, 5.4 sayı, 1.8 ribaund istatistikleri ile vasat bir görüntü çizdi. Özellikle ribaundlara neredeyse hiç katkı verememesi onu koç Pitino’nun planlarının tamamen dışında bırakmıştı. Bir alt seviyede Malaga’nın ona daha fazla vermesi beklenen süre ve rol ile yeniden özgüvenini kazanabilir. Çünkü potansiyeli olan bir oyuncu ama daha pişmesi gerekiyor Euroleague sahnesi için.