Zeljko Obradovic EuroLeague Hakkında Yorumları Burada

Zeljko Obradovic EuroLeague Hakkında Yorumları Burada

24 Eylül 2019 Kapalı Yazar: basketbolgunlugu

Zeljko Obradoviç, Fenerbahçe Beko’nun düzenlediği EuroLeague medya gününde çarpıcı açıklamalarda bulundu. EuroLeague’in başlamasına sadece 9 gün kaldı. Zaferin mimarı Zeljko Obradoviç açıklamalarına hemen gözat.

Zeljko Obradovic
Zeljko Obradovic

Zeljko Obradoviç, en büyük arzusunun sağlıklı bir sezon geçirip birlikte çalışmak olduğunu ve sağlıklı oldukları sürece yüksek potansiyele sahip bir ekip olduğunu dile getirdi.

Tüm Zeljko Obradovic‘in açıklamalarını hemen aşağıda üstelikte kendi sözleriyle bulabilirsiniz.

“Yazın birçok sürprizle karşılaştık. Önce Nicolo Melli’nin NBA’e gitme tercihi. Sonra da Marko Guduric de gitmek istedi. Bunun üzerine transfer çalışmalarına başladık. Çok iyi oyuncular aldık. Nando de Colo, Leo Westermann, Derrick Williams gibi. Aynı zamanda Berkay Candan da katıldı bize. Çok iyi seçimler oldu. Şu ana kadar birlikte hiç çalışamadık. En büyük dileğim sağlıklı bir sezon geçirip topluca çalışabilmemiz.”

“Berkay Candan transferi de bizim için önemliydi. Türkiye’den bir transfer. Bize çok büyük katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

“Joffrey Lauvergne sezon başı başladığında ilk iki hafta bizleydi. Biraz acı hissedince İtalya öncesi onu dinlendirmeye karar verdik. Büyük ihtimalle yarın bizimle idmana başlayacak. Jan Vesely’nin de geçen sezondan devam eden sakatlığı var. Tüm yaz boyunca çalıştı, tedavileri devam ediyor. %100 hazır olmasını bekliyoruz ve o nedenle bu konuda sabırlı oluyoruz. Çok yakın zamanda idmanlara katılacak. Geçen sezondan aldığımız dersler var. Sezon muhteşem başladık ama maalesef son üç ay geçirdiğimiz sakatlıklardan dolayı çok kötü şeyler yaşadık. Bu nedenle sabırlı ve tedbirli olmaya çalışıyoruz.”

“İlk beş başlayacak iki oyuncu şu anda dışarıda. Sezona üç kişiyle başlamak tabii ki zor olacak. Yönetimimizle görüşme halindeyiz. Ona göre de kararımızı vereceğiz.  Şu an aklımda olan tek şey tam takım olarak çalışabilmek. Çünkü henüz sezona o şekilde başlayamadık.”

“Güzel şeyler de var. Eklenen iki takım var. Tabii bizim için biraz zor olacak, daha fazla seyahat, daha fazla maç olacak ama taraftarların seyri açısından basketbol için çok güzel olacak. Bizim de buna alışıp adapte olmamız gerekiyor.”

“Bizim sadece kendimize konsantre olmamız gerekiyor. Sağlıklı olmamız gerekiyor. Sağlıklı olduğumuz sürece çok potansiyeli yüksek bir takımız.”
“Burada takımımla çalıştığım için sadece birkaç maç izleyebildim. Bu konu hakkında çok fazla bilinçli yorum yapan kişiler var. Ben dışarıda olan birisi olarak fazla yorum yapmak istemiyorum.”

Zeljko Obradoviç EuroLeague medya günü açıklamaları

Fenerbahçe’yi basketbolda Avrupa’nın en büyük kupasıyla tanıştıran Sırp teknik adam Zeljko Obradovic, kariyerinin de 9. Euroleague şampiyonluğunu yaşadı. Gittiği her takımda yakaladığı başarılarla adından söz ettirmeyi başaran Sırp teknik adam, ‘Avrupa’nın en iyi koçu’ unvanını sonuna kadar hak ettiğini gösterdi.

Basketbol gündemi hakkında son dakika güncel haberleri almak için takipte kalın.