Zenit Gustavo Ayon İle Yollarını Resmen Ayırdı

Zenit Gustavo Ayon İle Yollarını Resmen Ayırdı

26 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele veren Rus temsilcisi Zenit St Petersburg ekibinde ayrılık yaşandığı bilgisi edinildi. Yıldız basketbolcu Gustavo Ayon ile kulübün yolları resmen ayrıldı. Konuya ilişkin açıklama kulüpten geldi.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Rus ekip Zenit St Petersburg, gelecek sezon için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Tescil edilen basketbol ligleri sürecinde, temsilci ekipler de yoğun bir tempo ile liglerin başlayacağı zamana gün sayıyorlar.

Açıklama Kulüpten Geldi

Edinilen son bilgilere göre ise THY Avrupa Ligi’nde mücadele eden Zenit St Petersburg ekibi, yıldız oyuncusu ile resmen yollarını ayırma kararı aldı. Gustavo Ayon ile yaşanan ayrılığın ardından ise konuya ilişkin açıklama kulüpten geldi.

Yeni sezon öncesinde daha iddialı bir kadronun hazırlıklarını yapan Rus temsilci, yapmış olduğu açıklamada karşılıklı bir anlaşmaya varıldığının da bilgisini verdi. Ve Meksikalı Gustavo Ayon için teşekkür dileklerinde bulundu.

5 sezon boyunca Real Madrid ekibinde forma terleten ve sezon başlangıcında Zenit ekibine dahil edilen basketbolcu, bu sezon ise Avrupa Ligi’nde 12.5 sayı ortalamasına sahipti. Ayrıca 35 yaşındaki yıldız 5.3 ribaunt, 2.2 asist ve 1.3 top çalma ortalamalarına da adını yazdırdı.

Güncel Yazılar