Shane Larkin Türkçe İsim Seçeneğinin Ne Olduğunu Açıkladı

Shane Larkin Türkçe İsim Seçeneğinin Ne Olduğunu Açıkladı

18 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Anadolu Efes ekibinde forma giyen Shane Larkin, geçtiğimiz süreçte Türk vatandaşlığına geçiş yaparak ay yıldızlı formayı giymeyi kabul etmişti. Bu süreçte ise oyuncuya ilişkin en fazla tartışılan meselelerden biri Amerikalı yıldızın Türkçe isminin ne olacağı olmuştu.

 

Amerikalı yıldız basketbolcu Shane Larkin, Anadolu Efes ekibinin yanı sıra 12 Dev Adam kadrosuna dahil olmayı da kabul etmişti. Türk vatandaşlığına geçmiş olduğu dönemde ise yıldız basketbolcu ile ilgili en fazla tartışılan meselelerin başında Türkçe isim seçeneği olmuştu.

 

Oyuncunun Türkçe isim seçip seçmeyeceğine ilişkin çok fazla iddia konuşulurken, böyle bir zorunluluğunun bulunmaması da yine konuşuluyordu. Bu süreçte Amerikalı basketbol oyuncusunun tercihi ise kendi adını kullanmaya devam etmesi oldu.

 

Köfte Ve Mantı Favorim

 

Fakat aksi bir durumda Türkçe isim kullanmak zorunda kalmış olsaydı da, Türkçe isim olarak ‘Şahin’ adını tercih edeceğini itiraf etti.

 

Koronavirüs salgını sürecinde antrenmanların tedbir gereği takım halinde yapılamaması sebebiyle, bireysel olarak evinden çalışmalarını sürdüren sporcu, gündeme ilişkin de konuştu.

 

Anadolu Efes ekibinin ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluk hedefinin olduğunu ekleyen oyuncu, salgın sebebiyle bu durumu bilmenin zor olacağını da ifade etti. Öte yandan Türkiye’de sevdiği yemekleri de açıklayan basketbolcu, favori yemeklerinin köfte ve mantı olduğunu söyledi.