Anadolu Efes Final Mücadelesinden De Galip Ayrılmayı Başardı

13 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Gloria Cup Uluslararası Erkekler Basketbol Turnuvası’nda üstün performansı ile büyüleyen Anadolu Efes, 2’inci aşamada da şampiyon oldu.

Gloria Cup Uluslararası Erkekler Basketbol Turnuvası final mücadelesinde TOFAŞ Basketbol ile karşı karşıya gelen Anadolu Efes, parkeden 84-78 skorla galip ayrılmayı başardı. Aldığı galibiyetle kupayı kazanan İstanbul temsilcisi, yeni sezonda ne kadar iddialı olduğunu da göstermiş oldu.

Antalya’nın Serik ilçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gloria Cup Uluslararası Erkekler Basketbol Turnuvası’nda 2’inci aşamanın şampiyonu Anadolu Efes olarak kayıtlara geçti.

Turnuvanın final mücadelesinde Bursa temsilcisi TOFAŞ Basketbol ile kozlarını paylaşan Efes ekibi, parkeden 84-78 skorla galip ayrıldı.

Turnuva 1’de Bahçeşehir Koleji, Galatasaray Doğa Sigorta, BC Dnipro, Anadolu Efes, Cverna Zvezda yer alırken, 2-6 Eylül tarih aralığında düzenlenen turnuvada İstanbul temsilcisi ekip şampiyonluğu ilan etmeyi başarmıştı.

Turnuvanın 2’inci aşamasında ise Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta, Fenerbahçe Beko, TOFAŞ, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka ve Crvena Zvezda ekipleri yer almıştı.

İki Turnuvada Da Şampiyon Aynı

İlk aşamada birinci Anadolu Efes olurken ikinci ise Galatasaray Doğa Sigorta ekibi olmuştu.

Organizasyonun ikinci aşamasında da şampiyon olmayı başaran Anadol Efes ekibi, finalde kupayı elde etmeyi başaran takım oldu.

Güncel Yazılar