Ante Tomic İle Yollar Resmen Ayrıldı

Ante Tomic İle Yollar Resmen Ayrıldı

3 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada basketbol liglerine uzun bir ara verilmişti. Bu süreçte yeni sezon hazırlıklarını daha da hızlandıran spor kulüpleri ise, uzun zamandır forma terleten oyuncuları ile yollarını ayırma yolunda yeni kararlar aldığını açıkladı.

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren ve transfer çalışmalarını hızlandıran ekiplerden biri ise İspanya temsilcisi Barcelona oldu. 8 yıldır takımda forma terleten Hırvat oyuncu Ante Tomic ile yolların resmen ayrıldığının da duyurusu yapıldı.

İspanya’nın en önemli basketbol kulüplerinden biri olan Barcelona’dan beklenmeyen bir ayrılık haberi geldi. 8 yıldır formasını giyen Hırvat oyuncu Ante Tomic ile yolların resmen ayrılmış olduğunun duyurusu yapıldı.

Ayrılık haberini veren ise Barcelona Kulübü oldu. 33 yaşındaki tecrübeli basketbolcu ile gelecek sezonda devam edilmeyeceği bilgisi paylaşıldı. 

En Fazla Forma Giyen Yabancı Oyuncu

Kariyerine Zagreb ekibinin forması ile başlayan Ante Tomic, 2010 ve 2012 yılları arasında ise İspanya ekibi Real Madrid’te forma giymişti.

Real Madrid’ten Barcelona’ya transfer olan oyuncu, toplam 579 mücadelede forma giydi. Ve bu sayı ile kulübün en fazla forma giyen yabancı oyuncusu olarak da kayıtlara geçti.

Öte yandan yıldız oyuncu, takımı ile 1 kez İspanya Ligi ve 3 kez de İspanya Kral Kupası’nda şampiyonluk sevinci yaşadı.

Güncel Yazılar