Ergin Ataman Medya Gününde Merak Edilenleri Cevapladı

17 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

THY Avrupa Ligi için düzenlenmekte olan medya gününde basın mensuplarının sorularını yanıtlan Başantrenör Ergin Ataman, salgına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Medya gününde basın mensupları ile video konferans yöntemiyle bir araya gelen Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, merak edilen soruları cevapladı. Salgın sebebiyle tamamlanamayan önceki sezonda en iyi takım olduklarını belirten basketbol koçu, önceki yılın lideri, çok iyi basketbol oynayan, art arda galibiyet rekorları kıran takımı korudukları için de sezona iddialı başladıklarının altını çizdi.

Özellikle bu dönemde kadrolarında revizyon yapmış olan ve çok önemli transferlere imza atan takımların da olduğuna dikkat çeken Ataman, CSKA Moskova ekibini de buna örnek verdi. Öte yandan Armani Milano ekibinin de önemli transferler yapmış olduğunu ifade eden koç, Real Madrid ile Barcelona’nın da aynı seviyede olduğunu belirtti.

Larkin Türk Statüsünde Sezona Başlatılmalı

THY Avrupa Ligi’ne başlayan 18 takımdan 12’sinin sezona Dörtlü Final ve şampiyonluk hedefiyle girdiğini düşündüğünü belirten çalıştırıcı, Shane Larkin’le ilgili de konuştu.

Sezona yabancı statüsünde başlaması gereken Shane Larkin’in, Türk statüsünde başlatılmasını beklediklerini belirten Ergin Ataman, yıldız basketbolcunun ay yıldızlı formayı koronavirüs salgını sebebiyle milli maçların ertelenmesinden kaynaklı giyemediğini ekledi. Ve başarılı sporcunun önceki yıl Türk pasaportu aldığını ekledi.

Güncel Yazılar