Onuralp Bitim’den Pınar Karşıyaka’ya Maaş İhtarı

Onuralp Bitim’den Pınar Karşıyaka’ya Maaş İhtarı

20 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

DHA’nın haberine göre Pınar Karşıyaka ile genç forvet Onuralp Bitim arasındaki maaş problemi büyüdü.

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka, kadrosunu korumak istiyor ve bu nedenle de iç transferde çalışmalara başladı.

Ancak bazı oyuncularla pürüzler de yaşanıyor. Genç forvet Onuralp de ödemelerini alamadığı gerekçesiyle kulübe Türkiye Basketbol Federasyonu aracılığıyla ihtar çekti. Hatırlayacağınız üzere yolların ayrılması planlanan Crocker’da da benzer sorunlar yaşanmıştı.

21 yaşındaki Onuralp, geçen yaz şampiyon Anadolu Efes’ten ayrılarak Karşıyaka’ya gelmiş ve pandemi nedeniyle 3 ay erken sonlanan bu sezonda 4.6 sayı, 1.7 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti. Hatırlayacağınız üzere genç forvet All-Star 2020’de smaç şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Maaşlarını alamadığı için sözleşmesini FIBA kanalıyla tek taraflı olarak fesheden Tony Crocker, yeni kontrat için ikna edilemeyen ve Unics Kazan’a transfer olan Jordan Morgan ve kadroda düşünülmeyen Brandon Triche ile yollar ayrılmıştı. Karşıyaka bu ayrılıkların yanı sıra Nusret Yıldırım ve Yunus Sonsırma ile resmi olarak kontrat yenilerken Metecan Birsen, Tony Taylor ve Amath M’Baye ile de prensipte anlaşma sağlamıştı.

Daha önce maaşlarını alamadığı için sözleşmesini FIBA kanalıyla tek taraflı fesheden Tony Crocker, UNICS Kazan’a transfer olan Jordan Morgan ve kadroda düşünülmeyen Brandon Triche ile yolların ayrıldığı Pınar Karşıyaka, Nusret Yıldırım ve Yunus Sonsırma ile sözleşme yenileyip Metecan Birsen, Tony Taylor ve Amath M’Baye’yle ise prensipte anlaşmıştı.