İzmit Belediyespor Ekibi Gelecek Sezona Hazırlanıyor

İzmit Belediyespor Ekibi Gelecek Sezona Hazırlanıyor

6 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’de mücadele veren İzmit Belediyespor ekibi, transfer çalışmalarına sıkı bir tempo ile devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle ülkede tüm basketbol liglerinin tescil edilmesinin ardından, gelecek sezonun hazırlıkları da sürüyor.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin durmasına neden oldu. Bu süreçte önce süresiz olarak askıya alınan ligler, sonrasında ayrı ayrı kararlarla yollarına devam etti. Türkiye Basketbol Federasyonu da, tüm liglerin tescil edilmesine karar verdiğini duyurdu.

Türkiye’de basketbolda ‘beyaz sezon’ ilanının ardından ise, spor kulüpleri gelecek sezonun hazırlıklarına yönelmeyi tercih etti. Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden İzmit Belediyespor ekibi de, transfer çalışmalarına bu süreçte daha da yoğunluk gösterdi.

WNBA’nin yıldız isimlerinden biri olan Erica Wheeler ile anlaşan İzmit ekibi, bu transferi ile de gündem oldu.

Transferler Arka Arkaya Geldi

Gelecek sezonun hazırlıklarına devam eden İzmit temsilcisi, gelecek sezonda Avrupa kupalarında mücadele edecek ekiplerden de biri olacak. Bu sebeple de kadrosunu daha güçlü hale getirmek isteyen ekip, Litvanya Milli Takım oyuncusu olan Egle Siksniute ile de anlaşmıştı.

Karadağ Milli Takım oyuncusu olan Milica Jovanovic transferinin adından da WNBA yıldızı Erica Wheeler transferi, takımın iddiasını böylelikle kanıtlamış oldu.

Güncel Yazılar