Joffrey Lauvergne Uzun Süre Sahalardan Uzak Kalacak

Joffrey Lauvergne Uzun Süre Sahalardan Uzak Kalacak

9 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague sezonuna istediği başlangıcı yapamayan ve ilk haftada aldığı mağlubiyetlerden sonra koç değişikliğine giden Zalgiris Kaunas’a bir kötü haber de Joffrey Lauvergne’den geldi.  

Zalgiris Kaunas’ın yaptığı açıklamaya göre, Fransız uzun yaşadığı omuz sakatlığından dolayı yaklaşık 4-6 hafta arası sahalardan uzak kalacak.

Daha önce ülkemizde Fenerbahçe Beko forması da giyen Lauvergne son iki sezondur Zalgiris Kaunas forması giyiyordu. 30 yaşındaki uzun, bu sezon takımıyla EuroLeague’de süre aldığı iki karşılaşmada 8.5 sayı ve 4.0 ribaunt ortalamaları yakaladı.

Yaklaşık bir buçuk ay sahalardan uzak kalacak Joffrey Lauvergne’in yokluğunda Litvanya temsilcisinin uzun rotasyonuna takviye yapması bekleniyor.

Turkish Airlines EuroLeague’in ilk iki haftasında deplasmanda Asvel Villeurbanne ve evinde Zenit’e kaybettikten sonra Zalgiris Kaunas koç Martin Schiller yolları ayırıp takımın başına Sloven antrenör Jure Zdovc’u getirmişti. Litvanya temsilcisinin sezon başından bu yana yakasını bırakmayan şanssızlıklar sürüyor.