Misko Raznatovic Basketboldaki Krize İlişkin Açıklama Yaptı

Misko Raznatovic Basketboldaki Krize İlişkin Açıklama Yaptı

4 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Bu süreçten etkilenenlerden biri de özellikle Avrupa basketbolu oldu. Pek çok sporcunun menajerliğini yapan Misko Raznatovic ise salgın sebebiyle sıkıntı yaşayan kulüpler ve oyuncular arasında bulunan sözleşmelere ilişkin görüşlerini paylaştı.

Koronavirüs salgını, tüm dünyada ekonomik bir buhranın oluşmasına neden oldu. Bu süreçten etkilenenlerden biri de Avrupa basketbolu oldu. Menajer Misko Raznatovic ise salgından dolayı sıkıntı yaşayan kulüplerin oyuncularla olan sözleşmelerine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Ödenmemesi Kabul Edilemeyecek Bir Durum

Oyuncuların şu anki kontratlarının %70’lik kısmına dair ödeme aldıklarını söyleyen menajer, onlar bunun da oynamış olunan süre için yeterli olabileceğini belirtti. Geriye kalan %30’luk kısım için de ödenmeyen sezona ait olduğunu söyleyen Raznatovic, bu miktarın ödenmemesinin kabul edilemeyeceğini ve tüm krizin maliyetini sporcular üzerine yıkmak anlamına geldiğini belirtti.

Tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle kulüplerin gelir kaynaklarından yoksun olmasının da bu sürece bahane olarak sunulamayacağını belirten menajer, eşitlik ve adillik prensipleri gereğince tüm yükün paylaşılması gerektiğine de dikkat çekti.

Şahsi önerisinin ise 1.5 aylık ekstra ödemenin oyuncular tarafından alınması ve bu sayede kontratlardan kalan %30’luk kısmın da kulüpler arasında eşit bir şekilde paylaşılması olduğunu ekledi.