Yunanistan Basketbol Liglerinin Tamamen İptaline Karar Verdi

Yunanistan Basketbol Liglerinin Tamamen İptaline Karar Verdi

3 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyaya olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. Çin’n Wuhan kentinde başlayan salgın hastalık, pandemi olarak da ilan edildi ve etkilemediği ülke ise kalmadı. Bu süreçte olumsuz etkilenenlerden birisi de spor dünyası oldu. Spor liglerinin de süresiz olarak ertelendiği süreçte, bazı ligler ise tamamen iptal olma durumu ile karşı karşıya kaldı. Bunlardan birisi de Yunanistan basketbol ligleri oldu.

Fazla temas ve kalabalık ortam sebebiyle tüm spor müsabakalarının süresiz olarak ertelenmesine neden olan yeni tip koronavirüs salgını, komşu ülke Yunanistan’ı da olumsuz etkiledi. Ülkede ilk olarak basketbol maçlarının önce ertelenmesi durumu konuşulurken, yeni bir karar alınarak Yunanistan basketbol liglerinin iptali anlamında anlaşmaya varıldığı bilgisi edinildi.

Şampiyonlar Ve Küme Düşenler Sonra Konuşulacak

Tüm spor müsabakalarında ciddi bir sıkıntıya neden olan Kovid-19 salgını, Yunanistan’da da yeni kararların alınması gerekliliğini gün yüzüne çıkardı. Yunan basınında yer alan bilgilere göre ise, Yunanistan basketbol ligleri bakımından basketbol federasyonu ve Sağlık Bakanlığı arasında görüşmeler gerçekleşti. Bu süreçte özellikle de kulüplerin yaşamış olduğu ekonomik kriz durumu, maaşlar açısından da soruna ve kesintilere neden oldu. Tüm sorunları masaya yatıran kulüpler de, ligin tamamen iptali anlamında anlaşmaya gittiler Öte yandan şampiyonluk ve küme düşme konularının da başka bir toplantıda konuşulacağı öğrenildi.