Metin Sipahioğlu’ndan Önemli Karar Açıklaması

Metin Sipahioğlu’ndan Önemli Karar Açıklaması

29 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada spor faaliyetleri uzun bir süredir gerçekleştirilemiyor. Pek çok lig için tescil kararı alınırken, bazı ligler ise süresiz olarak askıya alınmış durumda. Fenerbahçe’nin kadın basketbolunda da yaşanan kriz nedeniyle küçülmeye gidileceği öğrenildi.

Türkiye’de basketbol ve voleybol liglerinin ise tamamının tescil edilmesine karar verildiği Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından duyuruldu. Şampiyonun ve kümeden düşme ya da çıkma gibi durumların da yaşanmayacağı bu süreçte, bazı takımlarda ise değişimler yaşanıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yönetici konumunda yer alan Metin Sipahioğlu ise basketboldaki duruma ilişkin açıklamada bulundu. Kadın basketbolunda tekrar küçülmeye gidileceğini bildirerek, duruma ilişkin değerlendirmede de bulundu.

Fenerbahçeli yöneticilerden biri olan Metin Sipahioğlu, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanmakta olan ekonomik kriz sebebiyle olacak değişikliklerden bahsetti.

Aynı Oranda Küçülme Olacak

Yaşanan kriz sebebiyle kadın basketbolunda tekrardan küçülmeye gidileceğini bildirerek, sezon başındaki küçülmeye de değindi.

Bu sezonun başında %35 oranında kadın basketbolunda küçülmeye gittiklerini belirten Metin Sipahioğlu, gelecek sezonda da bir küçülme yaşanacağını söyledi.

Gelecek sezondaki bütçeyi, aynı oranda tekrarda düşüreceklerini söyleyen yönetici, ekonomik yükü hafifletmek istediklerini ifade etti. Fakat yine de hedeflerin küçülmediğini söyleyerek sarı lacivertli yönetici, gelecek sezonda da 4 kulvarda zirveyi hedeflediklerinin altını çizdi.

Güncel Yazılar