Pınar Karşıyaka Tribünlerini Fotoğraflarla Dolduracak

11 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Salgının en fazla etkilediği alanlardan biri olan spor faaliyetlerinde ise yeni sezon için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından alınan karar gereği, yeni sezonun ilk yarısında maçların seyirci olmadan oynanmasına karar verildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanacak maçlar için Pınar Karşıyaka Kulübü yeni bir karar aldı.

Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka Kulübü, yeni sezonun ilk yarısında seyircisiz oynanacak maçlar için 100 taraftarın fotoğrafını tribünlere yerleştirecek.

Sporculara destek olunması amacıyla başlatılan proje ile tribünler sessiz olsa da, boş bir görüntü olmamış olacak.

Önceki sezonun Türkiye Basketbol Federasyonu kararıyla beyaz sezon ilan edilmesi ve şampiyon belirlenmeden tescil edilmesinin ardından, basketbol maçlarına uzun bir ara verilmiş oldu.

En Fazla Beğeni Alan 100 Fotoğraf

Yeni sezonun yaklaşması ile de hazırlık sürecine geçen spor kulüplerinde, planlamalar da aynı hızla başladı. Fakat ülkedeki vaka artışlarında yaşanan çoğalma, basketbol liglerinin ilk sezonları için seyircisiz maç oynanması yönünde yeni bir kararı da beraberinde getirdi.

1998 yılından beri Karşıyaka Kulübü’nün sponsorluğunu üstlenen Pınar da, bu süreçte sosyal medya üzerinden bir yarışma düzenledi. Taraftarların görselleriyle takımın yanında olmasını sağlayacak bu yarışmada,  en fazla beğeni alan 100 taraftar fotoğraf, Karşıyaka’nın sezon öncesi geleneksel olarak düzenleyeceği 17-19 Eylül’deki Pınar Cup’ta ve sezon boyunca, ayrıca diğer seyircisiz maçlarda da tribünde yer alacak.

Güncel Yazılar