Pınar Karşıyaka Kararı Haftaya

Pınar Karşıyaka Kararı Haftaya

7 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’de mücadele eden Pınar Karşıyaka ekibinin yeni sezonda Avrupa’da hangi kupada yer alacağı kararının bu hafta verilmesi bekleniyordu. Fakat merakla beklenen durum, gelecek haftaya ertelendi.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de tüm basketbol ligleri şampiyon ilan edilmeden tescil edildi. İkinci sırada yer alan Karşıyaka ekibinde ise Avrupa kupası mücadelesinin kararı bekleniyordu.

ING Basketbol Süper Ligi’nde sezonu lider konumda yer alan Anadolu Efes’in ardından Pınar Karşıyaka ekibi takip ediyordu. Ligde ikinci basamakta bulunan ekibin, gelecek sezonda Avrupa’da hangi kupada yer alacağı ise merakla bekleniyordu. Bu hafta verilmesi beklenen kararın ise, gelecek haftaya kaldığı öğrenildi.

Şampiyonlar Ligi’ni Tercih Edebilir

Türkiye’yi ULEB Eurocup’ta temsil eden Darüşşafaka ve Tofaş ekiplerinin sonrasında, Galatasaray ekibi de tercihini FIBA’dan yana kullanmış oldu. Bu kararın ardında etkili olan ise Eurocup’tan gelecek takımlara cazip katılım paylarının teklif edilmesi olduğu öğrenildi.

Türkiye’de Eurocup mücadelesine katılacak takım kalmazken FIBA, ligdeki ilk 6 takım için Şampiyonlar Ligi’nde kontenjan açtığını duyurdu. Pınar Karşıyaka ekibinin ise tercihini bu anlamda Şampiyonlar Ligi’nden yana kullanabileceği tahmin ediliyor.

Güncel Yazılar