Türkiye – Hollanda Basketbol Maçı Saat Kaçta ?

21 Şubat 2020 Kapalı Yazar: Sehirspor

Türkiye ile Hollanda arasında oynanacak olan basketbol maçı için nefesler tutuldu. Milli basketbolcularımız, 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ndeki ilk maçında, bugün Ankara Spor Salonu’nda Hollanda ile karşı karşıya gelecek. A Milli Erkek Basketbol Takımı, Hollanda karşısında galip FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne güçlü ve moralli bir başlangıç yapmak istiyor. Peki, Türkiye – Hollanda basketbol maçı saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak?

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2021 Avrupa Şampiyonası (EuroBasket 2021) Elemeleri D Grubu’ndaki ilk maçında bugün Hollanda’yı Ankara’da ağırlayacak. EuroBasket 2021 gruplarında toplam 32 takım mücadele ediyor. Dörderli 8 gruba dağıtılan takımlar birbirleriyle rövanş usulü maçlar yapacak. A Millilerimizin grubunda Hollanda’nın dışında ayrıca Hırvatistan ve İsveç de bulunuyor.

Türkiye – Hollanda Basketbol Maçı Hangi Kanalda, Saat Kaçta?

Bugün akşam Ankara Spor Salonu’nda oynanacak önemli maç saat 20.00’de başlayacak. Karşılaşma, NTV ekranlarından naklen yayınlanacak.

45 Yıl Sonra Yeniden Hollanda

A Milli Takım, bugün rakibi Hollanda ile 5. kez bir resmi maçta karşı karşıya gelecek. Son olarak 1975’teki Avrupa Şampiyonası’nda karşılıklı mücadele eden iki takım, 45 yıl sonra bir kez daha rakip olmanın heyecanını yaşayacak. Türkiye, Hollanda ile yaptığı 4 resmi karşılaşmada rakibine 3 kez üstünlük sağlarken, bir maçtan ise mağlup ayrılan taraf oldu. Bu karşılaşmalarda rakip potaya 245 sayı atan milliler, potasında ise 224 sayı gördü.

Grup elemelerinde yapılacak maçların ardından ev sahibi takımlar Almanya, Çekya, İtalya ve Gürcistan’ın bulunduğu gruplar dışında, ilk üç sırada yer alan ülkeler şampiyonaya katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi ülkelerin mücadele ettiği gruplarda ise ev sahibi ülke ile birlikte grubun en iyi iki takımı şampiyonaya katılacak.

Hollanda, Hırvatistan ve İsveç ile D Grubu’nda mücadele edecek olan basketbol milli takımımızın maç programı ise şu şekilde:

21 Şubat 2020: Türkiye – Hollanda
24 Şubat 2020: İsveç-Türkiye
26 Kasım 2020: Hırvatistan-Türkiye
29 Kasım 2020: Hollanda-Türkiye
19 Şubat 2021: Türkiye-İsveç
22 Şubat 2021: Türkiye-Hırvatistan